
28 kwietnia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie odbyła się bardzo ciekawa konferencja pt. „Podsumowanie działań Mazowieckiego Ośrodka Ekonomii Społecznej w subregionie ciechanowskim”.
Wzięli w niej udział również pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie, promując usługi jednostek organizacyjnych Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP. W trakcie debaty głos zabrali m.in. Elżbieta Szymanik – zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, dr Ewa Wiśniewska – dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych PUZ oraz Daniel Prędkopowicz - dyrektor Biura Zarządzania Projektami w Fundacji Fundusz Współpracy, która prowadzi MOWES. W dalszej części konferencji odbyły się moderowane przez Pawła Pyrzyńskiego – doradcę kluczowego MOWES panele dyskusyjne nt. „Ekonomia społeczna jako instrument rozwoju lokalnego” oraz „Współpraca, partnerstwo, synergia”.
Panelowi towarzyszyła wystawa, na której swoje stoiska zaprezentowały, m.in. Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia i Fundacje prowadzące działalność w zakresie ekonomii społecznej, instytucje rynku pracy – Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie filia w Ciechanowie, Powiatowy Urząd Pracy w Ciechanowie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie oraz Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.
W trakcie Konferencji doradcy zawodowi oraz specjalista do spraw rozwoju zawodowego z CEiPM w Ciechanowie zwrócili szczególną uwagę na rolę OHP w wychowaniu młodzieży, która jest w trudnej sytuacji ekonomiczno-zawodowej jako potencjalnych klientów sektora ekonomii społecznej. Pracownice Centrum przedstawiły ofertę edukacyjno na rok szkolny 2022/2023 lokalnych hufców pracy z uwzględnieniem rangi kształcenia zawodowego.