
O świadomym korzystaniu z technologii cyfrowych oraz wirtualnych zagrożeniach rozmawiała młodzież z płońskiej jednostki.
Dla młodzieży Internet stał się naturalnym środowiskiem rozwoju, nawiązywania kontaktów, poszukiwania informacji i nauki. Globalna sieć to nie tylko miejsce otwierające przed uczestnikami wiele perspektyw, ale też przestrzeń w której mogą czyhać różnorakie „pułapki”. W trakcie spotkania wyświetlona została prezentacja multimedialna na temat bezpieczeństwa w wirtualnym świecie, podopieczni zostali zapoznani ze statystykami dotyczącymi czasu spędzanego w sieci przez młodych ludzi, a także rozwiązywali test uzależnienia od Internetu. Wychowankowie płońskiej jednostki zostali również uczuleni na możliwość wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni, które są ostatnio częstym zjawiskiem.
- Młodym ludziom coraz trudniej jest zachować równowagę między aktywnościami online i offline. Według raportu NASK „Nastolatki 3.0” młodzież potrafi przebywać w sieci w czasie wolnym blisko pięć godzin dziennie. Warto więc rozmawiać z młodzieżą na temat budowania zdrowych nawyków cyfrowych – tłumaczył wychowawca.