
19 października w jarosławskim 9-12 Hufcu Pracy wyłoniono laureatów lokalnego etapu konkursu „Historia jednego podarunku”. Zadaniem uczestników było przygotowanie podarunku i obdarowanie nim wybranej osoby lub grupy osób. Tak więc nasi podopieczni połączyli przyjemne z pożytecznym. I otworzył się worek z pomysłami, które zweryfikowane zostały przez rzeczywistość. Wybrane działania zostały wdrożone do realizacji. Rozpoczął się proces twórczy wspierany mentalnie i rzeczowo przez wychowawców na każdym etapie działań.
Komisja hufcowa spośród oddanych prac wyłoniła trzy miejsca. Pierwsze zajęła Natalia Dąbek z klasy I Fryzjer, drugie Dominika Skiba z klasy II Fryzjer, zaś trzecie przypadło Annie Kondziołce również z klasy II Fryzjer. Laureatki konkursu otrzymały dyplomy okolicznościowe oraz nagrody rzeczowe.
W dniu 16 października Natalia wraz z panią Violettą Propolą, Komendantem 9-12 Hufca Pracy, przekazała własnoręcznie wykonanego anioła z gipsu – wysokość 42 cm, ubranego w materiałową szatę i ozdobionego piórami oraz przestrzenny obraz z mchu chrobotka reniferowego panu Mariuszowi Mitusiowi, prezesowi Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. Przekazane dary trafią na licytację internetową, z której dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Za ten szlachetny gest nasza uczestniczka otrzymała upominek z rąk pana prezesa.
Zdobywczyni II miejsca narysowała portret najlepszej koleżanki i wręczyła go jej jako wyraz wdzięczności za wszystko... Za to, że jest w każdej ważnej i trudnej dla niej chwili. Na miejscu III uplasowała się „fryzura” wykonana mistrzowsko przez Anię.I jak to sama powiedziała: „Każda okazja, słowo czy gest jest dobry, żeby sprawić radość najbliższej koleżance”. A radość była wielka, ponieważ obdarowana nie wiedziała wcześniej, jakie uczesanie otrzyma. Efekt końcowy ukazał najbardziej lubianą przez nią fryzurę, którą samemu trudno wykonać.
Tak więc cele powyższego konkursu takie jak rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży, ich aktywizacja i socjalizacja z otoczeniem, a przede wszystkim nabycie umiejętności dostrzegania potrzeb innych ludzi zostały zrealizowane w stu procentach. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.