
Profilaktyka zagrożeń i szeroko rozumiane bezpieczeństwo uczniów było celem pogadanki, jaką z uczniami klas I oraz uczestnikami 9-8 Hufca Pracy w Sanoku przeprowadziła przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania się w szkole i poza nią. Zajęcia odbyły się w ramach wojewódzkiego programu adaptacyjnego „Dobry start w OHP”.
7 listopada w Zespole Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku zorganizowano dla uczniów klasy I spotkanie z aspirantem sztabowym Komendy Powiatowej Policji w Sanoku p. Izabelą Rowińską. Prowadząca poruszyła takie tematy, jak cyberprzemoc i skutki niewłaściwego korzystania z Internetu oraz prawa i obowiązki młodych osób. Przekazała, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz wskazała na postawy, jakie powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Pani aspirant uświadomiła również uczestnikom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Hufca, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Pani aspirant.
Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych wśród młodzieży oraz mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.
Autor tekstu i zdjęć: starszy wychowawca Witold Koza, 9-8 Hufiec Pracy Sanok