
7 października uczestnicy jarosławskiego 9-12 Hufca Pracy wraz z wychowawcą Wiesławą Kamińską wzięli udział w inicjatywie Wojewódzkiej Rady Młodzieży pn. „Bardziej i mniej znani”.
W poszukiwaniu pomników i tablic upamiętniających oraz miejsc poświęconych wybitnym postaciom związanych z miastem młodzież udała się na wycieczkę po Jarosławiu. Spacerując wąskimi ulicami miasta uczestnicy udali się do parku pod pomnik Baśki Puzon, upamiętniający postać harcerki,. Następnie młodzież udała się do Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Jenke, gdzie mieści się Mini Muzeum poświęcone opiekunce „dzieci ulicy”, dla której całym światem była młodzież, wychowanie i oświata. Stąd udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej gdzie umieszczona jest tablica upamiętniająca postać Aleksandra Fredry. W dalszej części uczestnicy udali się na skwer Małego Rynku na „ławeczkę” upamiętniającą postać wybitnego jarosławskiego artysty prof. Edwarda Kieferlinga, zasłużonego nauczyciela, malarza i dyrektora Państwowego Liceum Sztuk Pięknych . Wędrując śladami ludzi wybitnych dotarliśmy do tablicy poświęconej Michałowi Zielińskiemu - żołnierzowi i poecie twórcy piosenki harcerskiej „Serce w plecaku” i budynku poświęconego mjr Tadeuszowi Zielińskiemu zasłużonemu w walce o niepodległość ojczyzny. Następnie udaliśmy się pod budynek poświęcony błogosławionemu Michałowi Czartoryskiemu, dominikaninowi patronowi miasta Jarosław .
Młodzież podczas spaceru mogła bliżej poznać nie tylko historię swojego miasta, ale również losy osób zasłużonych, tworzących wiele dobra nie tylko dla społeczności lokalnej, ale często dla całego kraju.
W ramach inicjatywy została również przygotowana przez uczestników gazetka na temat historii osób wybitnych, która poszerzy zdobytą wiedzę.